Pytania i odpowiedzi

Dyspenser żelu Purehold PRO
Mamy już zainstalowane dyspensery. Po co nam higieniczne uchwyty do drzwi?

Uchwyt Purehold Pro znacznie poprawia wskaźniki jakości higieny dłoni. W badaniach szpitalnych NHS, gdzie dyspensery żelu i grafiki informacyjne zostały zainstalowane, poziom higieny dłoni znacząco się polepszył. Zasady higieny dłoni oparte na dozownikach żelu w formie uchwytów drzwiowych polegają na tym, że ludzie widzą, rozumieją i stosują się do instrukcji dotyczących mycia rąk. Nasz uchwyt higieniczny jest intuicyjny i uniwersalny. Jest to jedyny system, który może zapewnić, że każdy, kto wchodzi na dany obszar, ma czyste ręce.

Inne korzyści obejmują:

  • Znacząco podnosi wskaźniki higieny rąk (zwłaszcza wśród ogółu użytkowników)
  • Możliwość doposażenia w istniejące drzwi bez wiercenia (dopuszczone do stosowania w drzwiach przeciwpożarowych)
  • Działa obok istniejących produktów do zapobiegania zakażeniom


Na ile zwiększy się stopień przestrzegania higieny rąk dzięki zastosowaniu uchwytu higienicznego?

W zależności od środowiska i aktualnego poziomu zgodności z wymogami higieny dłoni, poprawa zgodności z wymogami higieny jest różna w zależności od instalacji.

Wskaźniki, które są dwa lub trzy razy lepsze niż poprzednio, nie są rzadkością. Na przykład, w badaniach szpitalnych NHS, gdzie nasze dozowniki żelu i grafiki informujące były już zainstalowane, higiena rąk wzrosła w następujący sposób:

  • Szpital Royal Hampshire County Hospital (RHCH) w Winchester wykazał poprawę w zakresie przestrzegania zasad higieny dłoni przy wejściu do pomieszczeń z 34% do 74% (średnio dla trzech lokalizacji).
  • Szpital Królowej Aleksandry w Portsmouth wykazała poprawę w zakresie przestrzegania higieny rąk przy wejściu do pomieszczeń z 6% do 60% (średnio dla trzech lokalizacji)

 

Ile żelu dozuje uchwyt?

Uchwyty dozują średnio jeden mililitr (1ml) żelu za każdym razem, gdy jest on używany. Kiedy dana osoba chwyta za nasz pochyt Purehold Pro aby otworzyć drzwi, żel odkażający jest automatycznie uwalniany na dłoń przez opatentowany system zaworów.

Wbudowany "inteligentny" system dozowania zapewnia, że rzeczywista ilość dostarczanego żelu jest zawsze odpowiednia do wielkości dłoni użytkownika. Ta inteligentna konstrukcja pozwala uniknąć nieefektywnego i kosztownego nadużywania żelu.

 

O ile czystszy jest higieniczny pochwyt z dozownikiem żelu niż tradycyjne klamki drzwiowa? Czy zanieczyszczenie krzyżowe jest problemem?

Niezależne testy przeprowadzone podczas testów w szpitalach NHS wykazały, że powierzchnia pochwytu Purehold Pro jest o 98,5% czystsza od standardowej klamki szpitalnej. Instalacja Purehold Pro znacząco zmniejsza ryzyko zanieczyszczenia krzyżowego od brudnych klamek.

 

Czy dyspenser Purehold Pro jest odpowiedni do drzwi przeciwpożarowych?

Uchwyty zostały niezależnie przetestowane i zatwierdzone do stosowania na drewnianych i stalowych drzwiach przeciwpożarowych FD30 i FD60. Testy zostały przeprowadzone przez akredytowaną jednostkę badawczą UKAS (Chiltern International Fire).

W celu uzyskania dalszych informacji lub otrzymania kopii pełnego raportu z badań prosimy o kontakt pod adresem info@purehold.co.uk.

 

Jak łatwy jest montaż i konserwacja/czyszczenie uchwytu higienicznego?

Purehold Pro jest bardzo łatwy w instalacji. Można go zamontować na drzwiach przy użyciu istniejących punktów mocowania pochwytów drzwiowych, a w przypadku większości instalacji nie ma potrzeby nawiercania drzwi.

W celu uzyskania dalszych szczegółów dotyczących instalacji, prosimy o kontakt.

 

Skąd mamy wiedzieć, kiedy należy wymienić wkład żelowy? Czy jest to łatwe do wymiany?

Szybki rzut oka na zbiornik wystarczy, aby natychmiast sprawdzić, czy potrzebny jest nowy wkład.
Kiedy mała kulka w zbiorniku wyrównuje się z "celem", wtedy butelka z żelem jest pusta i wymaga wymiany.

Butelka z żelem może być wymieniona w ciągu około 10 sekund. Zabezpieczona pokrywka górna umożliwia łatwy dostęp w celu wymiany butelki, podczas gdy konstrukcja zabezpieczona przed manipulacją zapewnia, że sam żel jest bezpiecznie przechowywany w uchwycie.

 

Jeśli kupię Purehold Pro, jaki otrzymam zwrot z inwestycji?

Chociaż nie jest możliwe dokładne określenie opłacalności zakupu Purehold Pro, znaczenie higieny rąk jest doskonale udokumentowane i wiedza ta jest powszechnie dostępna

"80% chorób zakaźnych rozprzestrzenia się przez dotyk". [Copper Development Association]

"Zanieczyszczone palce mogłyby sekwencyjnie przenieść wirusa na maksymalnie siedem czystych powierzchni". [Journal of Hospital Infection Volume 58, 2004]

"Wirusy mogą przetrwać na ludzkich rękach przez kilka godzin..." [Profesor John Oxford, Royal London Hospital, cytowany w Sunday Times 10 maja 2009]

"Higiena rąk jest uważana za jedną z najskuteczniejszych metod redukcji zakażeń związanych z opieką zdrowotną". [Brytyjska Krajowa Agencja Bezpieczeństwa Pacjentów (NPSA)]

"Dziewięcioprocentowa redukcja liczby zakażeń w wyniku poprawy higieny dłoni może zaoszczędzić NHS 140 milionów funtów rocznie". [Przypadek ekonomiczny: Wdrożenie bliskiej pacjentowi higieny rąk z  użyciem alkoholu, NPSA 2004]

"Dowody na skażenie S aureus i MRSA w szpitalach są przytłaczające. Przedmioty takie jak klawiatury komputerowe, klamki drzwi, opaski uciskowe, długopisy, telewizory, stetoskopy, telefony, łóżka i stoliki nocne, opakowania sprzętu, papier i notatki pacjenta oraz zabawki to tylko kilka przykładów". [Zanieczyszczenie klamek drzwi pokojowych przez gronkowca złocistego wrażliwego na metycylinę/odpornego na metycylinę, Journal of Hospital Infections (2002; 51: 140-43)

"Uśrednione liczby pokazują, że więcej niż jeden na czterech Brytyjczyków miał na rękach fekalia". [Dr Curtis, dyrektor Centrum Higieny na Uniwersytecie Londyńskim]

 

Gdzie mogę dostać dokumentacje techniczną dla Purehold PRO i żelu?

Karty techniczne i instrukcje są dostępne na stronie po kliknięciu w odpowiedni produkt

 

Jaki żel jest używany w uchwycie?

Pure Hold Sanitising Hand Gel to wysoce skuteczny, antybakteryjny i wirusobójczy żel do rąk zawierający 70% alkoholu (testowany zgodnie z najnowszymi normami EN1500 i EN14476), opracowany specjalnie do stosowania z Purehold PRO w celu optymalizacji wydajności.

 

Nakładki na klamki Purehold Lever, Purehold Pull i okładziny Purehold Push

Czy powłoka z jonami srebra czyści moje ręce?

Nie, nie czyści twoich rąk. Zamiast tego zabija zarazki osadzające się na powierzchni, które w przeciwnym razie mogłyby zanieczyścić twoje ręce podczas otwierania drzwi. Dzięki temu możesz otworzyć drzwi, nie martwiąc się o wyłapanie dużej ilości paskudnych zarazków z klamki lub okładziny drzwi.

Jeśli to nie czyści rąk, to o co chodzi?
To prawda, że w rzeczywistości produkt nie myje rąk. Ktoś z brudnymi rękami nadal będzie chodził po Twoim obiekcie i zanieczyszczał otoczenie. Jednak jest to o wiele lepsze niż gdy każdy użytkownik, roznosi zarazki z klamki lub powierzchni drzwi i rozprowadza je po całym budynku, zwłaszcza gdy do powszechnie występujących mikroorganizmów należą E-Coli, Salmonella, Kampylobakterie i Gronkiwiec złocisty. 1 na 100 osób z brudnymi rękami jest znacznie lepszy niż 100 na 100 osób, które rozprzestrzeniają zarazki i sprawiają, że wszyscy chorują.

Co jeśli osoba przede mną nie umyła rąk, to czy ja pozbieram ich zarazki i wirusy?
To nieuniknione, że niektórzy użytkownicy nie umyją rąk. Na szczęście jony srebra działają natychmiastowo, rozbijając zarazki i niektóre wirusy, chroniąc kolejnego użytkownika. Niezależne badania terenowe przeprowadzone w biurze liczącym 85 osób dowiodły, że powierzchnie pokryte Purehold są o 96,4% czystsze od standardowych klamek, dając użytkownikom poczucie bezpieczeństwa nieporównywalne do standardowych rozwiązań.

Co zrobić, jeśli mam wilgotne ręce i używam nakładek?
Wilgotne dłonie są w porządku, ponieważ powierzchnie pokryte Purehold zawierają bardzo mało zarazków, więc jest bardzo mało prawdopodobne, aby je zanieczyścić. Jednakże, jeśli używasz klasycznych rozwiązań mokrymi rękoma, jest bardzo prawdopodobne, że z powierzchni zostaną wychwycone tysiące bakterii i wirusów, w tym E-Coli, Salmonella, Kampylobakterie i Gronkiwiec złocisty. Statystycznie, wilgotne dłonie są 1000 razy bardziej narażone na rozprzestrzenianie się bakterii niż suche, więc pozwalanie użytkownikom na dotykanie brudnych klamek mokrymi rękoma jest pewnym sposobem na rozprzestrzenianie się zarazków w całym budynku.

Nie wierzę, że to działa!
Odpowiedź: Z pewnością trudno w to uwierzyć, gdy technologia jest niewidoczna. Jednak właściwości antybakteryjne jonów srebra są niezwykle dobrze znane medycynie. Aby to udowodnić, przeprowadziliśmy szeroko zakrojone niezależne testy i próby terenowe. Powłoka antybakteryjna została poddana niezależnym testom w laboratorium zgodnie z najbardziej uznaną normą branżową (ISO 22196:2011 - Pomiar aktywności antybakteryjnej na tworzywach sztucznych i innych nieporowatych powierzchniach). Podjęliśmy również niezależne badania terenowe w biurze 85 osób i 3 drzwiach o bardzo wysokim stopniu użytkowania. Wyniki wykazały, że powierzchnie wyposażone w rozwiązania Purehold były o 96,4% czystsze od standardowych klamek i płyt pchających. Jeśli nadal nam Państwo nie wierzą, chętnie podzielimy się z Państwem 80 stronicowym Raportem Technicznym, który przedstawia w zarysie wszystkie niezależne badania, jakie zostały przeprowadzone. Zawiera on pełne informacje o procedurach testowych, wynikach oraz o laboratoriach, w które były zaangażowane.

Skąd mam wiedzieć, kiedy trzeba wymienić nakładkę?
To jest bardzo proste - każdy produkt ma wskaźnik, który z czasem stopniowo zmienia się z białego na czerwony. Jak tylko pojawi się czerwony, czas zacząć myśleć o zamawianiu nowych nakładek.

Czy okładzina Purehold PUSH zmieści się na dowolnych drzwiach?
Purehold PUSH zmieści się na prawie każdych drzwiach - wystarczy zdjąć oryginalną płytkę PUSH i zastąpić ją płytką Purehold PUSH.

Do jakich klamek drzwi pasuje klamka Purehold Pull?
Pasuje do 3 cylindrycznych pochwytów do drzwi wahadłowych (często nazywanych klamkami "D") o średnicy 19mm, 20mm lub 22mm. Jeśli nie masz pewności, zapytaj, a my wyślemy Ci plastikowy przyrząd do pomiaru. Przyrząd pomiarowy jest standardowo dostarczany w pudełku z każdą klamką Purehold Pull.

Większość naszych drzwi posiada typową klamkę (tzn. pchaną w dół) - czy Purehold PULL będzie do nich pasował?
W takim przypadku należy zastosować nakładki Purehold Lever

Nasze klamki do drzwi wahadłowych mają niewłaściwy rozmiar i kształt - co możemy zrobić?
Odpowiedź: Istnieje kilka opcji. Możemy dostarczyć Państwu nowe pochwyty w kształcie litery D, które będą dopasowane do Państwa potrzeb. Byłoby to niewielkie obciążenie, ale biorąc pod uwagę korzyści płynące z ograniczenia chorób pracowników, warto to zrobić.

Pytanie: Jak często należy czyścić nakładki Purehold Lever, Purehold Pull i Purehold Push?
Zalecamy czyszczenie ich zgodnie z normalną rutyną mycia drzwi i użycie wody z mydłem do ich wytarcia. W odróżnieniu od innych produktów, nasze produkty stale zabijają zarazki, bakterie i wirusy, dzięki czemu do ich czyszczenia nie są potrzebne żadne środki dezynfekujące.

Jaka jest ich efektywność kosztowa?
Ogromna. Jeśli są w stanie zapobiec chorobie nawet jednego z pracowników. Poza tym poprawiają również estetykę drzwi i dają pracownikom, klientom i gościom pewność, że dotykają czystej powierzchni.

Jak łatwo można je dopasować?
Wszystkie nasze produkty są bardzo łatwe i intuicyjne w montażu, można je zamontować w mniej niż 60 sekund i nie wymagają żadnych narzędzi.


Jak bardzo są wytrzymałe?
Wszystkie produkty są bardzo wytrzymałe.

Nakładki Purehold Pull i Purehold Lever z łatwością wytrzymają 6 miesięcy na drzwiach o bardzo dużym natężeniu ruchu, a testy wykazały, że powłoka jest skuteczna przez około 6 miesięcy i przewiduje użycie od 50 000 do 100 000 pchnięć i naciśnięć.
Okładziny Purehold Push wytrzymują z łatwością 12 miesięcy na drzwiach o bardzo dużym natężeniu ruchu, a testy wykazały, że powłoka jest skuteczna przez około 12 miesięcy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl